وکیل دعاوی مالیاتی

وکیل دعاوی مالیاتی

دلیل ضرورت وجود وکیل و مشاور حقوقی در دعاوی مالیاتی این است که در پرونده های مالیاتی باعث صرفه جویی در وقت و هزینه افراد می گردد . همچنین وکیل می تواند با بررسی دقیق صورت های مالی پرداخت مالیات را به حداقل برساند .در این رابطه با ارائه به موقع اظهارنامه و مشاوره از وکیل دعاوی مالیاتی می توان از بخشودگی های مالیاتی بهره مند شد.

وکیل و مشاور مالیاتی کیست؟

وکیل مالیاتی وکیلی است که به تمامی قوانین مالیاتی و تامین اجتماعی آگاه باشد و با دریافت هزینه وکیل مالیاتی در این راه کمک شایانی خواهد نمود . از آنجایی که قوانین مالیاتی هر چند مدت دچار تغییر و تحول می شود وکیل مالیاتی باید مطالعه هر روزه داشته و اطلاعات مالیاتی خود را به روز کند . همانطور که پیش تر گفته شد برای محاسبه مالیات نیاز به تنظیم صورت های مالی و تسلیم اظهارنامه می باشد (مالیات وکلا نیز به همین طریق محاسبه می شود) که در صورت اشتباه در این امور افراد، موسسات و یا شرکت ها متحمل ضرر و زیان خواهند شد که توجه به این مسئله ضرورت نیاز به وکیل و مشاور مالیاتی را قدرت می بخشد . هزینه وکیل مالیاتی به فاکتورهایی همچون زمان پروسه کاری، حجم کار ، موضوع زمینه مالیات و توافق طرفین و …. بستگی دارد.

وکیل دعاوی مالیاتی

شرایط وکیل یا مشاور مالیاتی

 1. تسلط کامل بر قوانین مالیاتی و تامین اجتماعی
 2. تجربه کاری کافی در زمینه امور مالیاتی
 3. به روز بودن اطلاعات مالیاتی
 4. فارغ التحصیل رشته حقوق، اقتصاد و یا حسابداری

دعاوی مرتبط با وکیل یا مشاور مالیاتی

 • وکالت در دعاوی مالیات بر ارزش افزوده
 • وکالت در دعاوی مالیات بر درآمد، مالیات بر ارث، مالیات بر اجاره و…
 • اعتراض به برگ تشخیص مالیاتی
 • تهیه و تنظیم اظهارنامه مالیاتی
 • تهیه و تنظیم لوایح اعتراض بر مالیات
 • دفاع در هیئت های حل اختلاف مالیاتی
 • اعتراض به تصمیمات هیئت های بدوی و تجدید نظر در دعاوی مالیاتی
 • دفاع از اظهارنامه مالیاتی در مراجع ذیربط
 • و همچنین اعتراض به مالیات قطعی

در ادامه به چند مورد از مالیات های رایج و لزوم وجود وکیل در این موارد اشاره خواهد شد.

وکیل دعاوی مالیاتی

اعتراض به برگ تشخیص مالیات قطعی

جهت اعتراض به برگ تشخیص مالیات با توجه به مواد 216، 238 و 251 قانون مالیات های مستقیم نخست صاحبان مشاغل و مودیان مالیاتی و همچنین مالیات ایرانیان مقیم خارج از کشور بایستی اظهارنامه مالیاتی خود را به سازمان امور مالیاتی تسلیم نمایند. پس از بررسی مالیات پرداختی مورد نظر برای شخص صادر می گردد که با توجه به مبلغ مالیات فرد می تواند ظرف 30 روز اعتراض خود را ثبت نماید. در این صورت اگر اعتراض وارد باشد رسیدگی و حل خواهد شد و چنانچه وارد نباشد رد می شود.

مالیات ایرانیان مقیم خارج

در رابطه با مالیات ایرانیان مقیم خارج می توان به گفته رییس مرکز آموزش، پژوهش و برنامه ریزی مالیاتی کشور اشاره نمود که اظهار داشته اند: “هر فرد ایرانی یا هر فرد مقیم ایران که دارای یک شناسه هویتی یکتا مانند شماره ملی یا شماره گذرنامه باشد، یک مودی بالقوه مالیاتی است و هر نوع فعالیت اقتصادی را شروع کند و درآمدی داشته باشد، به یک مودی بالفعل مالیاتی تبدیل خواهد شد.”

همچنین ایشان با اشاره به طرح مالیات بر مجموع درآمد اشخاص حقیقی گفته اند: “ممکن است فردی که ۱۰ سال پیش مهاجرت کرده است هم مشمول شود، زیرا ممکن است فعالیت‌هایی که انجام می‌دهد با حوزه اقتصادی کشور مرتبط باشد. در این راستا از مجموع درآمد فرد مالیات اخذ می‌شود.”

مالیات اجاره مغازه

همانطور که می دانید بر اساس قانون، مالیات به دو نوع مستقیم و غیر مستقیم تقسیم می شود. که از این بین مالیات بر درآمد جز  مالیات های مستقیم می باشد . مالیات بر درآمد خود به پنج دسته تقسیم می شود که عبارتند از:

 1. مالیات بر حقوق
 2. مالیات بر درآمد مشاغل
 3. مالیات بر درآمد اشخاص حقوقی
 4. مالیات بر درآمد اتفاقی
 5. مالیات بر درآمد املاک و مستغلات

که در رابطه با مالیات اجاره مغازه بایستی به مالیات بر درآمد املاک و مستغلات پرداخت.

وکیل دعاوی مالیاتی

اعتراض به مالیات کارتخوان

برای ثبت اعتراض به مالیات دستگاه کارتخوان ابتدا به آدرس اینترنتی tax.gov.ir مراجعه نموده و پس از ورود به صفحه روی عنوان ورود به سامانه اعتراضات و شکایات کلیک نموده و شکایت خود را ثبت کنید. بدیهی است که مشاوره با وکیل مالیاتی و مشاور متخصص در زمینه مالیات و اعتراض به مالیات کارتخوان راه را برای شما هموارتر نموده و نتیجه مورد نظرتان را به همراه خواهد داشت.

گروه مشاورین حقوقی ایران لا

با توجه به توضیحات فوق و الزام به پرداخت مالیات در تمامی مشاغل پیشنهاد ما به شما این است که قبل از تنظیم اظهار نامه و تسلیم آن و یا مسائل مالیاتی دیگر همچون مالیات ایرانیان مقیم خارج و نحوه تکمیل فرم مالیات بر ارزش افزوده حتما با یک وکیل و مشاور حقوقی در زمینه مالیاتی مشورت نمایید . گروه حقوقی ایران لا با گردآوری مجموعه ای از بهترین و زبده ترین وکلا در تمامی زمینه های حقوقی بصورت تخصصی در کنار شماست . همواره می توانید از طریق تماس با ما درخواست مشاوره حضوری و تلفنی داشته باشید و از راهنمایی های این مجموعه برخوردار شوید .

 

درخواست مشاوره حقوقی

نظرات کاربران

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست تعدیل نفقه فرزند

درخواست تعدیل نفقه فرزند

در هنگام طلاق والدین با توافق طرفین یا به حکم قانون حضانت فرزند با یکی از والدین خواهد بود. دادگاه در این مرحله برای طفل

خرید و فروش حواله خودرو

خرید و فروش حواله خودرو

این روزها یکی از راه های سرمایه‌گذاری، خرید خودرو از طریق ثبت‌ نام و قرعه کشی است.  شخصی که در قرعه‌کشی‌ خودرو برنده می‌شود، با

حقوق صاحبان علامت تجاری

حقوق صاحبان علامت تجاری

علامت تجاری، که بسیاری آن را با عنوان برند می‌شناسند برای دارندگان خود حقوق بسیاری ایجاد می‌کند. در کشور ما نیز علی رغم گذشت شانزده

Select Language
تماس با ما