توقیف حساب توسط پلیس فتا

توقیف حساب توسط پلیس فتا

پلیس فتا مسئول رسیدگی به جرائم اینترنتی است. در صورتی که در فضای مجازی شخصی اقدام به کلاهبرداری، اخاذی، باجگیری و غیره نماید از طریق پلیس فتا می توان به شخص متهم دسترسی نمود. در موارد مرتبت با برداشت های اینترنتی و کلاهبرداری هایی از این قبیل توقیف حساب توسط پلیس فتا صورت می گیرد.

توقیف حساب توسط پلیس فتا

پلیس فتا

پلیس فتا مخفف واژگان پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فراجا بوده و با نام پلیس سایبری نیز مشهور می باشد. تمامی شکایات از طریق فضای مجازی و اینترنت در صلاحیت این مرکز بوده و با شهروندان می توانند با مراجعه به سایت https://csirc.cyberpolice.ir/ می توان شکایت از طریق پلیس فتا را ثبت نموده و منتظر رسیدگی باشند.

کلاهبرداری از طریق تلفن و پیامک

یکی از اشتباهات رایجی که بین افراد عامی وجود دارد این موضوع است که برای کلاهبرداری از طریق تلفن و پیامک بایستی شکایت از طریق پلیس فتا را ثبت نمود در صورتی که این موضوع کاملا اشتباهست . در واقع کلاهبرداری از طریق تلفن و پیامک در صلاحیت پلیس فتا نبوده بلکه افراد بایستی برای پیگیری این امر به پلیس آگاهی مراجعه نموده و ثبت شکایت نمایند.

توقیف حساب توسط پلیس فتا

توقیف حساب توسط پلیس فتا

همانطور که در مقدمه اشاره شد دررابطه با جرائم اینترنتی و فضای مجازی فعالیت دارد. چنانچه شخصی به صورت اینترنتی و از طریق فضای مجازی و… اقدام به انتقال حساب های مشکوک، کلاهبرداری و… نماید حساب جاری وی توسط پلیس فتا توقیف گردیده و تازمان شفاف سازی این موضوع حساب شخص بازداشت خواهد ماند.

دلایل توقیف حساب توسط پلیس فتا

توقیف حساب توسط پلیس فتا به دلایل زیر انجام می گیرد:

چنانچه توقیف حساب از طریق فتا صورت گرفته باشد بایستی به صورت زیر عمل نمایید.

توقیف حساب توسط پلیس فتا

چگونگی رفع توقیف حساب توسط پلیس فتا

در صورت مسدودی حساب از سوی پلیس فتا هر استان یا شهرستان بعد از تماس تلفنی با شماره 096380 کد استان مسدود کننده حساب را وارد نمایید و چنانچه برداشت وجه از حساب شما بدون اطلاع، در هر ساعت از شبانه روز با در دست داشتن مدارک به مراکز پلیس فتا در سراسر کشور مراجعه نمایید.

مشاورین حقوقی ایران لا

چنانچه درگیر مسائل و مشکلات مربوط به شبکه های اجتماعی و فضای مجازی یا رفع توقیف از وثیقه کیفری، فسخ قولنامه دستس خودرو، مراحل رفع توقیف از حساب بانکی،توقیف حساب توسط پلیس فتا،انتشار تصاویر خصوصی،نکات حقوقی در مورد خرید اینترنتی و طرح شکایت از طریق پلیس فتا در این رابطه هستید و در این راستا نیاز به مشاوره و راهنمایی تخصصی دارید می توانید از طریق مشاورین حقوقی ایران لا با مشاورین خبره و متخصص و وکیل جرائم رایانه ای مشکلات خود را طرح و از راهکارهای قانونی در این رابطه بهره مند شوید .

همواره می توانید از طریق تماس با مجموعه مشاورین ایران لا درخواست مشاوره تلفنی در رابطه با کلیه مسائل حقوقی با مشاورین ما را داشته باشید .

 

درخواست مشاوره حقوقی

نظرات کاربران

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چک الکترونیکی چیست؟

چک الکترونیکی چیست؟

چک الکترونیکی چیست؟ یکی از اسناد تجاری معتبر در سراسر جهان می باشد. افراد طی معامله و خرید و فروش با یکدیگر مبالغ مورد نظر

Select Language
تماس با ما