درباره ما

سایت تخصصی حقوقی ایران لا توسط حسین رضایی  و حسن شویکلو مرادی در اردیبهشت سال 1399 تاسیس شده است.

امروزه پایین بودن سطح  دانش حقوقی مردم در میان قاطبه کارشناسان به عنوان آسیبی اجتماعی پذیرفته شده است، چرا که موجب شده افراد به ندرت از حقوق و اختیارات قانونی خود آگاه باشند و همین امر باعث تورم انبوهی از پرونده ها در دادگاه‎ها شده که اصولا نتیجه ای رضایت بخش را به دنبال ندارد. از عمده دلایل آن می توان به مواردی چون عدم وجود آموزش های حقوقی کاربردی مورد نیاز در دوران تحصیل، عدم وجود فرهنگ مراجعه به وکیل و مشاور حقوقی و نیز زبان سخت و غیر قابل فهم متون حقوقی برای عامه مردم اشاره کرد. به همین دلیل تصمیم گرفته ایم با استفاده از نظر  برخی از اساتید، دانشجویان و صاحب نظران حقوقی از سراسر کشور  و نیز همکاری مستمر با مجموعه های حقوقی از جمله گروه وکلای دادپرور. ندای عدالت .دادآرمان و …پروزه ای تحت عنوان آموزش عمومی حقوق آغاز کنیم تا مسائل حقوقی را به زبانی ساده و قابل فهم برای عموم مردم مطرح کنیم.

این امر به هیج وجه جایگزین  ضرورت مراجعه به وکیل و مشاور حقوقی نیست اما مطمئنا نقش به سزایی در آگاهی عامه مردم نسبت به حقوق و تکالیفشان در اجتماع و نیز توسعه فرهنگ بهره مندی از خدمات حقوقی قبل از ایجاد اختلاف و ناسازگاری خواهد داشت.

ایران لا خاضعانه از وکلا، حقوقدانان و دانشجویان سراسر کشور دعوت می کند به عنوان بخشی از مسئولیت اجتماعی خود جهت اعتلای فرهنگ حقوقی کشورمان در کنار ما باشند.

About Us

Hassan Shavikloo

Hassan Shavikloo

#

جزئیات
Hoseyn Rezai

Hoseyn Rezai

#

جزئیات

تماس با ما