وکیل بیمه تامین اجتماعی تهران

وکیل بیمه تامین اجتماعی تهران

وکیل بیمه تامین اجتماعی تهران بایستی به قوانین بیمه آگاهی کامل داشته باشد. از آن جایی که قوانین در گذر زمان دستخوش تغییر و تبصره های جدید می گردد لازم است وکیل تامین اجتماعی مطالعه به روز جهت تسلط بر قوانین جدید را داشته باشد. عمده موضوعات کاری این وکیل مربوط به دعاوی کارگر و کارفرما در رابطه با بیمه تامین اجتماعی و اعتراض به بیمه تامین اجتماعی می باشد.

شکایت از تامین اجتماعی

سازمان تامین اجتماعی نیز مانند سایر سازمان ها دارای سامانه برای ثبت شکایات، انتقادات و پیشنهادات مردم می باشد. سامانه ارتباطات و نظارت مردمی 1420 به همین منظور راه اندازی شده است . بدیهی است هر شخص حقیقی و حقوقی برای ثبت شکایات، انتقادات و پیشنهادات خود می تواند به این سامانه مراجعه نموده و شکایت از تامین اجتماعی را ثبت نماید. وکیل بیمه تامین اجتماعی در تهران می تواند روند احقاق حق را تسریع ببخشد.

وکیل بیمه تامین اجتماعی تهران

بیمه تامین اجتماعی کارفرما و کارگر

در ایران بر اساس قانون کارفرما موظف است کارگر را بیمه نموده و حق بیمه ایشان را به موقع به سازمان تامین اجتماعی پرداخت نماید. سازمان تامین اجتماعی به تمامی بیمه شدگان خدمات یکسانی ارائه می دهد لازم به ذکر است این خدمات ارتباطی با حقوق و دستمزد کارگر ندارد و با عنوان مزایا از آن یاد می شود.

شرایط بیمه تامین اجتماعی کارگران:

1.حق بیمه کارگران

بر اساس میزان در آمدی که کارگر در یک دوره یک ماهه دریافت می نماید حق بیمه وی محاسبه می گردد. در واقع به هر میزان که درآمد کارگر بیشتر باشد حق بیمه وی نیز به مراتب بیشتر خواهد بود بر همین اساس هر چه درآمد کارگر کمتر باشد حق بیمه نیز کمتر محاسبه خواهد شد. وکیل بیمه تامین اجتماعی تهران به محاسبه حق بیمه تسلط بیشتری حواهد داشت.

محاسبه حق بیمه کارگران

جهت محاسبه حق بیمه کارگر، 28 درصد از درآمد ماهیانه وی در نظر گرفته می شود که از 28 درصد گفته شده 3 درصد توسط دولت و 7 درصد توسط کارگر، 18 درصد بایستی از طریق کارفرما به سازمان تامین اجتماعی پرداخت گردیده و 3 درصد حقوق کارگر هم به عنوان بیمه بیکاری در نظر گرفته می شود که این مبلغ نیز توسط کارفرما بایستی واریز گردد.

“توجه :کارگرانی که شغل ایشان در دسته مشاغل سخت و زیان آور دسته بندی می شود دارای 4 درصد حق بیمه خواهند بود.”

وکیل تامین اجتماعی در تهران

وکیل تامین اجتماعی

بر اساس قانون بیمه تامین اجتماعی کارفرما در قبال کارگر وظایفی بر عهده دارد. چنانچه کارفرما از این وظایف سربازند کارگر با توجه به حقوق خویش می تواند نسبت به شکایت از کارفرما و مطالبه حق و حقوق خویش اقدام نماید. در این رابطه وکیل تامین اجتماعی در تهران و سایر شهرستان ها که تسلط کافی بر این موضوع را دارد می تواند کمک شایانی در این زمینه داشته باشد . حقوق کارگر شامل عیدی، پاداش، حق مسکن و اولاد و …. می باشد که جز وظایف کارفرما و حقوق کارگر محاسبه می گردد. اگر کارفرما به هر دلیلی از پرداخت حقوق کارگر امتناع ورزد می توان از ایشان شکایت نمود.

رسیدگی وکیل تامین اجتماعی به پرونده ها

مراجع حل اختلاف بر اساس قوانین حاکم در ایران به دو دسته تقسیم می شوند :

  • هیئت تشخیص
  • هیئت حل اختلاف

چنانچه کارفرما و کارگر از طریق مصالحه به توافق نرسد و مشکل با میانجی گری وکیل تامین اجتماعی نیز حل نگردد کارفرما بایستی برای حل مشکل به اداره کار و کارگر بایستی به نماینده قانونی کارگران و یا انجمن صنفی کارگران مراجعه نمایند. بدیهی است وجود وکیل تامین اجتماعی می تواند روند کار را تسریع و نتیجه رضایت بخشی برای طرفبن ایجاد نماید.

وکیل بیمه تامین اجتماعی در تهران

وکیل بیمه تامین اجتماعی تهران

موسسه حقوقی ایرانلا با گردآوری مجموعه ای از بهترین، با تجربه ترین و زبده ترین وکلا در تمامی موضوعات حقوقی در زمینه وکیل بیمه تامین اجتماعی خدمت شماست. بدیهی است وجود یک مشاور حقوقی و وکیل زبده به شما در احقاق حق و تسریع در روند پرونده و شکایت کمک شایانی خواهد نمود. با توجه به مسائل گفته شده موسسه حقوقی قلمداد بهترین وکیل برای بیمه تامین اجتماعی و بیمه تصادفات به شما معرفی خواهد نمود.

مشاورین حقوقی ایرانلا

با توجه به توضیحات فوق پیشنهاد میکنیم قبل از اقدام برای هر گونه انتخاب وکیل برای شکایت از تامین اجتماعی به دیوان عدالت اداری و یا شکایت از بیمارستان تامین اجتماعی ، وکیل برای جرائم رایانه ای و بیمه تامین اجتماعی حتما با یک مشاور حقوقی متخصص در این زمینه مشورت نمایید. مشاورین حقوقی ایرانلا با گردآوری مجموعه ای از خبره ترین وکلا در تمامی زمینه های حقوقی در کنار شماست. همواره می توانید با تماس با مجموعه درخواست مشاوره حضوری و تلفنی داشته باشید.

درخواست مشاوره حقوقی

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست تعدیل نفقه فرزند

درخواست تعدیل نفقه فرزند

در هنگام طلاق والدین با توافق طرفین یا به حکم قانون حضانت فرزند با یکی از والدین خواهد بود. دادگاه در این مرحله برای طفل

خرید و فروش حواله خودرو

خرید و فروش حواله خودرو

این روزها یکی از راه های سرمایه‌گذاری، خرید خودرو از طریق ثبت‌ نام و قرعه کشی است.  شخصی که در قرعه‌کشی‌ خودرو برنده می‌شود، با

حقوق صاحبان علامت تجاری

حقوق صاحبان علامت تجاری

علامت تجاری، که بسیاری آن را با عنوان برند می‌شناسند برای دارندگان خود حقوق بسیاری ایجاد می‌کند. در کشور ما نیز علی رغم گذشت شانزده

Select Language
تماس با ما