مراحل قانونی تاسیس فروشگاه اینترنتی

خرید آنلاین آسان ترین و سریع‌ترین راه ارتباطی، بین فروشنده و مصرف‌کننده است که در دنیای امروز برای هر دو دارای مزایای بسیار زیادی است. اگر به دنبال راه اندازی سایتی برای ارائه‌ی خدمات آنلاین و کسب درآمد هستید باید مراحل قانونی تاسیس فروشگاه اینترنتی را طی کنید:

 

مراخل قانونی تاسیس فروشگاه اینترنتی

مراحل قانونی تاسیس فروشگاه اینترنتی

 برای راه اندازی سایت اینترنتی نیاز به ٣ مجوز ذیل مجوز دارید:

١مجوز از سامانه‌ی نماد الکترونیکی:

 اشخاص حقیقی و حقوقی تبعه‌ی ایران می توانند در سامانه ایماند ثبت نام کنند.

برای ثبت نام شما باید به سایت اینماد مراجعه کرده و بر روی گزینه ایجاد حساب کاربری کلیک کنید.

برای اشخاص حقیقی اسکن دو مدرک کارت ملی و صفحه اول شناسنامه، و برای اشخاص حقوقی تصویر اساسنامه و آگهی روزنامه رسمی الزامیست.

پس از انجام مراحل ثبت نام و احراز اطلاعات کسب و کار که شامل سه بخش احراز ایمیل کسب و کار، تلفن کسب و کار و احراز آدرس کسب و کار است  برای طی ادامه ی مراحل قانونی تاسیس فروشگاه اینترنتی  و پس از تایید نهایی، متقاضی می تواند کد مربوطه را دریافت کند و کد دریافت شده توسط برنامه نویس باید بر روی صفحه اول وب سایت قرار گیرد.

 پس از آن لوگوی نماد الکترونیکی روی صفحه نمایش داده می شود.

 توجه داشته باشید که پیش از ثبت نام در سامانه و ارسال درخواست برای دریافت نماد الکترونیکی باید وب سایت کسب و کار راه اندازی شده و قابل بارگذاری باشد، همچنین لوگوی نماد الکترونیکی به وبسایت هایی تعلق می‌گیرد که اقدام به فروش اینترنتی کنند و فرآیند خرید آنلاین بر روی سایت وجود دارد.

بنابراین وب‌سایت‌هایی که صرفاً جنبه اطلاع رسانی دارند مشمول دریافت نماد الکترونیکی نمی‌شوند.

۲  مجوز از مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال

 مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتالی زیر مجموعه ای از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است .

عمده فعالیتی این حوزه ثبت نرم افزارها و وب سایت ها ی اینترنتی است.

۳مجوز از اتحادیه کشوری کسب و کارهای مجازی مشروط به اینکه تقاضای متقاضی در سامانه اینماد مشمول قانون نظام صنفی توسط مرکز توسعه تجارت الکترونیکی باشد.

 

گروه حقوقی ایران لا مفتخر است جهت کمک به شما برای طی کردن مراحل قانونی تاسیس فروشگاه اینترنتی و همچنین جهت احقاق حقوق تضییع شده‌ی مصرف کننده و عرضه کننده‌ی کالا و یا خدمات، مشاوره‌های حقوقی لازم را در خدمت شما قرار دهد.

 

تماس با ما